Egyre inkább négy évszakossá válik a Bakony és a Balaton, amiben nagy szerepe van a helyi borászatnak és a gasztronómiának. A jó üzletek közül kiemelkednek a legjobbak, amelyek rendelkeznek Kamarai Védnöki Táblával.

Interjú a badacsonytomaji Borbarátok Panzió és Étterem, a bándi Kakukk Vendéglő-Panzió, a csopaki Petrányi Borterasz és a balatonszőlősi Papok Borozója üzletvezetőivel, tulajdonosaival.

A vendégszám és a vendégéjszakák száma 2010-től folyamatosan emelkedik a Balatonnál. A térség soha nem látott fejlesztési forrást kap. Minderről dr. Bóka István, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke beszélt a védnöki tábla átadó ünnepségen.

Elengedhetetlen, hogy a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz igazítsuk, hangzott el a kamarai díjátadón. Mayer Gyula, az Ágazati Készségtanács Vendéglátóipari és Turisztikai Tagozatának elnöke beszéde elején leszögezte: mielőtt a szakképzés helyzetéről beszélünk, nem árt tudni, hol tartunk, és hova akarunk eljutni. Alapelv: a szakmai képzés színvonalát a gazdaság elvárásaihoz kell igazítani. A szakképzés a gazdaság szerves része kell legyen.

Idén két Veszprém megyei vállalkozás érdemelte ki a Kamarai Védnöki Tábla elismerést: Papok Borozója Étterem (Balatonszőlős), a díjat átvette Boros Erna és Papp Zsolt üzletvezető. A másik díjazott: Petrányi Borterasz (Csopak), a díjat átvette Magas Enikő és Kós Attila üzletvezető.

A tartalomból: Magyar csapat a WorldSkills-en | A precizitás a lételeme: Eigner Design | Újabb védnöki táblás éttermek | Jó úton járnak: Papok Borozója Étterem, Petrányi Borterasz | Őszi pályaválasztási kiállítások | Kismesterek nagy tábora | Nyomon követték a porcelán születését | Mesterképzések | Kamarai iparjogvédelmi szolgáltatások | Tízéves a Lisszaboni Szerződés | 15 éve az EU-ban | Békéltető sarok | Erasmus pályázati felhívás stb.

A Veszprém, Somogy és Zala megyei kereskedelmi és iparkamararák együttműködésében, kiváló szolgáltatást nyújtó vendéglátóhelyek elismeréseként kamarai védnöki táblák ünnepélyes átadására került sor szeptember 12-én Balatonfüreden, a Vitorlás Étteremben.