Vizsgafelügyelők és Ágazati alapvizsga elnökök képzése és vizsgája

2022. október 21.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2022. október 21-én felkészítő fórumokat és vizsgát szervezett a szakmai vizsgák ellenőrzési feladatokat ellátó tagjai és az ágazati alapvizsga elnökök részére.

Az új szakképzési rendszer, amely a 2020/2021-es tanévben indult útjára, számos változást hozott a magyar középfokú oktatásba. Átalakult az intézményi struktúra, megújult a szakmaszerkezet, valamint a vizsgáztatás rendszere is új értelmezést kapott.

A fórumokon ezen változásoknak az új típusú szakmai és ágazati alapvizsgákhoz kapcsolódó jogszabályi előírásai kerültek bemutatásra. A felkészítéseken 45 fő ágazati alapvizsga elnök és 26 fő vizsgafelügyelő vett részt, majd adott számot a tudásáról az előadások végén teszt formájában.

A fórumok a GFA-KA-ITM-12/2021/TK/22 támogatási szerződés keretében valósultak meg.