Tájékoztatjuk a Tisztelt Fogyasztókat és Vállalkozásokat, hogy a Veszprém Megyei Békéltető Testület a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara ünnepi ügyfélfogadási rendje szerint 2019. december 23-31. között ÜGYFÉLFOGADÁSI SZÜNETET tart.

A Veszprém Megyei Békéltető Testülethez 2019. év első tíz hónapjában a beérkezett kérelmek száma 251 volt, ezen belül az internetes vásárlással kapcsolatos bejelentések száma 51 volt (ebből termékekkel kapcsolatos volt 49 és a szolgáltatásokkal kapcsolatos volt 2 ügy). Gyakorlatilag minden ötödik bejelentés az internetes vásárlással kapcsolatos problémákat tárta a testület elé.

A vásárlások során kapott, a vásárlást igazoló blokkot, számlát érdemes megőrizni, mivel minőségi kifogásunkat a későbbiekben azzal tudjuk érvényesíteni. Egy ilyen dokumentum a békéltető testületi eljárásban is nagy segítségünkre lehet.

Még ha rutinszerű vásárlásról is van szó, nem árt néhány hasznos tanácsot megszívlelni, hívta fel a figyelmet rá Mitev Hrisztó, a Veszprém Megyei Békéltető Testület elnöke.

Akkor elégedett, ha a fogyasztónak és a bepanaszolt vállalkozónak sikerül egyezségre jutnia, ebben kíván aktívan közreműködni a Veszprém Megyei Békéltető Testület, mondta el lapunknak a testület új elnöke, Mitev Hrisztó.