A Demján Sándor Program keretén belül Magyarország Kormánya lehetőséget teremt a mikro- és kisvállalkozások technológiafejlesztésére, eszközbeszerzésre, valamint online jelenlétének megerősítésére, ösztönözve az e-kereskedelmi tevékenységének megalapozását.
A „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” című program célja csökkenteni a hazai kkv-k digitalizációs elmaradását az uniós versenytársakhoz képest, ugyanis hazánkban a 10 fő feletti vállalkozások kétharmada rendelkezik saját honlappal, az EU közel 80%-os átlagához képest. Aki ma nincs jelen az interneten, vagy a social média felületein, sokkal kisebb eséllyel talál magának ügyfelet.
A magyar mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizáltsága az elmúlt években – nagyban köszönhetően a specifikus kormányzati programok sikerességének – jelentősen javult, de még mindig vannak olyan területek, ahol elmaradás mutatkozik az európai versenytársakhoz képest. Ezen területek közül az egyik a KKV-k weboldallal való ellátottsága, a hazai cégek egy jelentős része ugyanis nem rendelkezik semmilyen internetes jelenléttel. A hazai 10 fő feletti vállalkozások 66,2%-a rendelkezik saját honlappal, ami alacsonyabb, mint az EU-s átlag (78,1%), ezen a helyzeten javítani szükséges (a mikrocégeknél is).
Ennek érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium a hazai telekommunikációs és IT szolgáltató vállalkozások bevonásával a Demján Sándor Program keretében utalványrendszerű programot indít „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” néven, amely a magyar mikro- és kisvállalkozások online jelenlétének növelését tűzi ki célul, Az intézkedés célja, hogy 5-6 ezer hazai mikro- és kisvállalkozás internetes jelenléte javuljon. A program az infokommunikációs piac szereplőinek nyílt pályáztatásával, versenyeztetésével és azok közreműködésével valósul meg.
A nyertes pályázók egyszerű és gyors folyamat keretében jutnak hozzá kkv digitalizációs utalványhoz. A lebonyolító állami háttérintézmény Neumann János Nonprofit Közhasznú Kft. által versenyeztetési eljárás útján előzetesen kiválasztott szállítóknál válthatják be a végső kedvezményezett vállalkozások a forintban kifejezett utalványokat (400 ezer és 1,5 millió Ft közötti támogatási értékkel), amely feljogosítja őket a szolgáltatás igénybevételére olyan módon, hogy annak költségét az állami lebonyolító téríti meg közvetlenül a szállítónak.
A végső kedvezményezett vállalkozások a saját igényeiktől függően beválhatják az utalványt két (digitalizációs alap és bővített) típusú csomagra, amelyekben az alábbi szolgáltatásokat kaphatják meg (100% mértékű támogatással): honlapfejlesztés, domain, tárhely, elektronikus email postafiók, weboldal optimalizálás, közösségi média jelenlét, kiber-ellenállóképesség növelése, tartalomfejlesztés, internetes értékesítés támogatása.
Érintetti kör:
- Közvetlen megvalósítók (szolgáltatók): Elektronikus hírközlési-, vállalati infokommunikációs-, webfejlesztő és közösségi média szakértő ügynökségek, honlapkészítő-üzemeltető szolgáltatók vagy ezek konzorciumai
- Kedvezményezettek: Legalább 1 fős létszámmal bíró köztartozásmentes magyarországi mikro- és kisvállalkozások (az egyéni vállalkozókat is beleértve).
A pályázat célja:
- A hazai tulajdonú mikro- és kisvállalkozások – beleértve az egyéni vállalkozások online jelenlétének – erősítése weboldal, közösségi média felületek létrehozásával és tartalomgyártással.
Támogatás módja:
- Pályázat útján igényelhető, pénzforgalommal nem járó, forintban kifejezett utalvány (voucher), amely professzionális honlapkészítő ügynökségek, infokommunikációs, informatikai cégek szolgáltatásaira vehető igénybe.
Forrás:
- Hazai költségvetésből 9 milliárd Ft áll rendelkezésre a programra.
- Pályázóként (vállalkozásonként) igényelhető, pénzforgalommal nem járó, forintban kifejezett utalvány (voucher) értéke legalább 400.000 Ft legfeljebb 1.500.000 Ft.
Projekt időtáv:
- Pályázatok megnyitása, mikro- és kisvállalkozások előregisztrációja: 2024. december 11-től
- Szolgáltatók kiválasztása: 2025. februárig
- A mikro- és kisvállalkozások az utalványokat 2025. február 3-tól hívhatják le a szolgáltatóktól egészen 2025. július végéig (első körben).
További információ a felhívásról >>
dsprogram.hu/demjansandorprogram