Pályaorientációs tevékenységei keretében a kamara idén két alkalommal szervezi meg Kismesterképző Nyári Táborát 5-6-7. osztályt befejezett tanulók részére.

A NAV Veszprém Megyei Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai 2019. április 15. és 18. között kiemelten ellenőrzik a tojás- és édességkereskedőket, a játékboltokat, valamint a piacokon és kitelepüléseken árusítókat.

Negyedik alkalommal rendezték meg a megyében a Szakmák Éjszakája programot tanulók részére, 8 településen (Veszprém, Balatonfűzfő, Ajka, Tapolca, Sümeg, Pápa, Várpalota, Zirc) 13 helyszínen, több mint 20 szakma bemutatásával, közel 60 interaktív programmal.

A Teljesítésigazolási Szakértői Szerv (TSZSZ) pályázatot hirdet a szerv tagjainak nyilvántartásba vételére.

A Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége (TUTSZ) Képzési Műhelye átfogó felmérést végez a turizmus területén, a hazai szakmai közép- és felsőoktatás fejlesztési javaslatának megfogalmazása céljból.

A felmérés eredményei bemutatják, hogy a turisztikai vállalkozásoknak, szervezeteknek milyen elvárásaik vannak a jelenlegi és jövőbeni munkatársaikkal szemben, és milyen készségekkel, kompetenciákkal rendelkező munkavállalókra van szükségük.

A Magyar Formatervezési Díj pályázatot, mint a legrangosabb hazai design elismerést, immár 40. alkalommal hirdeti meg a nemzetgazdasági miniszter a Magyar Formatervezési Tanács közreműködésével. A pályázatot termék, vizuális kommunikáció, terv és diákmunka kategóriákban lehet benyújtani.

Eredményes vizsgát tettek a kamarai gyakorlati oktatói képzések újabb csoportjai Veszprémben és Pápán, ahol 49-en vizsgáztak, közülük pedig 21-en kiválóan megfelelt tanúsítványt vehettek át.

A kamara tervei szerint június közepéig összesen 168 fő veheti majd át oktatói tanúsítványát a veszprémi, pápai, tapolcai és ajkai képzéseken.

Idei második ülését a csóti Shoptec Kft-nél tartotta a kamara által működtetett Veszprém Megyei Minőség Klub. A több, mint 25 éves szakmai múlttal rendelkező vállalkozás fémárugyártással foglalkozik. A Schweitzer csoport tagjaként a legjelentősebb non-food és élelmiszeripari üzletláncok, valamint gyógyszertárak számára készítenek kiváló minőségű termékeket.