Veszprém Város Helyi Vállalkozásokat Támogató Közalapítványa pályázatokat hirdet azon veszprémi telephelyű vállalkozók, jogi személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező társaságok, valamint külföldi részvétellel működő vállalkozások számára, amelyek vállalkozásaikat Veszprém város közigazgatási területén valósítják meg.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

A Pénzügyminisztérium sajtóközleményt adott ki az iparűzési adó kedvezményére vonatkozóan. Az alacsonyabb iparűzési adómérték automatikusan jár a kis- és közepes vállalkozásoknak.

A Kormány döntése szerint a Magyar Fejlesztési Bank új hitelprogramot indít a világjárvány gazdasági hatásait leginkább megszenvedő ágazatokban működő vállalkozások számára.

Február 3-án hatályba lépett az az új kormányrendelet, amely alapján a vendéglátásban tevékenykedő vállalkozások részére február végéig egy összegben, előlegként kifizetik a bértámogatást.

A kis- és középvállalkozások számára a kormány a helyi iparűzési adó mértékét felére csökkenti, de a vállalkozásoknak a jogosultság fennállásának feltételeiről 2021. február 25-éig nyilatkoznia kell.

A NAV honlapján elérhető a 21NYHIPA jelű nyilatkozat, melynek benyújtásával a 639/2020. (XII.22.) Korm. rendelet alapján a mikro-, kis- és középvállalkozások 2021. február 25-ig elektronikusan nyilatkozhatnak helyi iparűzési adóval kapcsolatos adóelőleg-kedvezményük érvényesítéséről.

A szerb kormány január 21-től lehetővé tette a Szerbiába üzleti céllal látogató külföldiek számára, hogy azok a szerb kamarát történő előzetes tájékoztatást követően a határátlépéstől számított 24 órán belül végeztessék el és mutassák be az országban elvégzett antigén vagy PCR-teszt eredményét.