Kérelemmel menthető ki a beszámolók, illetve az azokhoz kapcsolódó bevallások május 31-ei határidejének elmulasztása.

Május 1-től az ágazati bértámogatási programban a támogatott munkavállaló bérének felét térítik meg a mindenkori minimálbér másfélszereséig. Az állam a járulékokat is elengedi, így a munkabér mintegy kétharmadát fedezi.

2021 áprilisában is érvényben maradnak a veszélyeztetett gazdasági ágazatokban működő vállalkozásokra vonatkozó kedvezmények.

Számos kedvező változtatásnak köszönhetően mostantól még több mikro-, kis- és középvállalkozás igényelhet 0%-os kamatozású kölcsönt a Covid-19 járványt követő újraindítási célokhoz.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara egyeztetést folytatott a kereskedelmi és szolgáltató szektor mielőbbi újraindítása érdekében. Az MKIK elkötelezett az emberi élet megóvása iránt azzal, hogy ezt kísérnie kell egy jól strukturált gazdasági újraindítási tervnek, amely magában foglalja az üzletek, szolgáltatások gyorsabb, célzott és felelősségteljes megnyitását.

Az Európai Bizottság javaslatot terjesztett elő egy digitális zöldigazolvány létrehozására, amely megkönnyíti a COVID-19 világjárvány alatt a biztonságos szabad mozgást az Unión belül.

Március 8-tól igényelhető a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön az MFB Pontokon. A konstrukció forráshoz jutási lehetőséget biztosít a legkisebb, a válság által leginkább sújtott ágazatban működő vállalkozóknak a likviditási problémák áthidalására.