A pályázat célja, hogy a Magyar Állam egyszeri, nem visszatérítendő költségvetési támogatás nyújtásával a közép- és nagyvállalkozásokat a koronavírus-járvány következtében a gazdaság számára szükséges beruházásokra ösztönözze.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Megjelent az idősek védett vásárlási idősávjáról szóló kormányrendelet a koronavírus-járány elleni védekezés keretében: hétköznap 9 és 11 óra között, hétvégén 8 és 10 óra között csak 65 év felettiek vásárolhatnak az élelmiszerboltokban, drogériákban, gyógyszertárakban.

2020. november 23-tól a fizetős zárt parkolók este 7 órától reggel 7 óráig díjfizetés nélkül vehetők igénybe a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzettel összefüggésben.

Az internet-hozzáférés 30 napra ingyenesen vehető igénybe a köznevelésben és a szakképzésben, a nappali rendszerű nevelés-oktatásban és szakmai oktatásban a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedésekkel összhangban.

A koronavírus terjedése elleni védelmi intézkedések időtartama alatt 27%-ról 5%-ra csökkent az elvitelre és házhoz szállítással értékesített ételek áfája.

A koronavírus elleni védekezés érdekében november 11-től kijárási tilalom lép életbe este 8 és reggel 5 óra között. Munkavégzés esetén lehetőség van az ez alóli mentességre, ezt azonban igazolni kell.

2020. november 11-től bezárnak a szabadidős létesítmények, az éttermeknél csak házhoz szállítást végezhetnek, a 8. osztály felett jön a digitális oktatás, a szállodák csak üzleti célú vendégeket fogadhatnak, este 8 után kijárási tilalom lép életbe és a közterületen is kötelező a maszkviselés.