A hitelmoratóriumban érintett vállalkozások, általános moratóriuma október 31-ig érvényes, ezután pedig csak azok maradhatnak a programban jövő júniusig, akik ezt október végig külön jelzik a számlavezető bankjuknál.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Az egészségügy kivételével a belső terekben nem szükséges maszkot viselni, valamint a szállodák, éttermek, fürdők, strandok védettségi igazolvány nélkül is látogathatók.

Az uniós Covid-igazolvány megkönnyíti a biztonságos utazást az EU-n belül a koronavírus-járvány alatt. Az igazolvány papír alapon vagy digitálisan érhető el, és igazolja, hogy tulajdonosát beoltották a koronavírus ellen, vagy nemrég készült negatív teszteredménnyel rendelkezik, vagy pedig már felgyógyult egy fertőzésből - vagyis három eltérő igazolványtípusról van szó.

A koronavírus-világjárvány elleni védekezés részeként új eljárási forma jött létre, amelynek célja a vállalkozások megmentése, a felszámolások elkerülése.

A koronavírus-válság miatt akár ötmillió forinttal is csökkenhet a fizetendő adó. A kérelmeket idén év végéig lehet benyújtani.

A garantált bérminimummal megegyező összegű kompenzációt kaphatnak a veszélyhelyzeti korlátozásokkal érintett önfoglalkoztatók.

A Working Moms Hungary Kft. az elmúlt évben kialakult jó gyakorlatokat, a szervezeti igényeket kívánja összesíteni egy kérdőíves felmérés segítségével, amelynek eredményeit egy online esemény keretein belül ismertetik majd az érdeklődőkkel.