A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Az uniós Covid-igazolvány megkönnyíti a biztonságos utazást az EU-n belül a koronavírus-járvány alatt. Az igazolvány papír alapon vagy digitálisan érhető el, és igazolja, hogy tulajdonosát beoltották a koronavírus ellen, vagy nemrég készült negatív teszteredménnyel rendelkezik, vagy pedig már felgyógyult egy fertőzésből - vagyis három eltérő igazolványtípusról van szó.

A koronavírus-világjárvány elleni védekezés részeként új eljárási forma jött létre, amelynek célja a vállalkozások megmentése, a felszámolások elkerülése.

A koronavírus-válság miatt akár ötmillió forinttal is csökkenhet a fizetendő adó. A kérelmeket idén év végéig lehet benyújtani.

A garantált bérminimummal megegyező összegű kompenzációt kaphatnak a veszélyhelyzeti korlátozásokkal érintett önfoglalkoztatók.

A Working Moms Hungary Kft. az elmúlt évben kialakult jó gyakorlatokat, a szervezeti igényeket kívánja összesíteni egy kérdőíves felmérés segítségével, amelynek eredményeit egy online esemény keretein belül ismertetik majd az érdeklődőkkel.

5 millió fő beoltottnál, 2021. május 23-tól megszűnt többek között a kijárási tilalom, a vendéglátóhelyek és üzletek kötelező zárási időpontja és a közterületi maszkviselés.

Az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsa politikai megállapodást kötöttek a járvány idején az EU-n belüli szabad mozgást biztosító uniós digitális Covid-igazolványról, amely az erre vonatkozó rendelet szerint 12 hónapig lesz érvényben.