A koronavírus járvány miatt az utas vagy az utazásszervező által felmondott szerződések esetében a 242/2020. (V. 27.) Kormányrendelet lehetővé tette a későbbiekben felhasználható utalvány kibocsátását.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara összefoglalója a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről, az országokat érintő, legfontosabb intézkedésekről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.

Megjelent a veszélyhelyzet során a felnőttképzésben folyó oktatás és szakmai vizsgáztatás szabályait módosító, újabb rendelet.

A Magyar Turisztikai Ügynökség javaslatának összeállításával a turizmusban érdekelt, jelentős vendégforgalmat bonyolító szálláshelyek és vendéglátóipari egységek munkáját kívánja segíteni az újranyitáshoz kapcsolódóan, alapul véve az üzemeltetés során fontosnak tartott szempontokat.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara aktualizálta a Magyarország szomszédos országokkal közös határátkelőire vonatkozó szabályozásokról szóló összefoglalóját.

Az Európai Bizottság az intézkedéseket az állami támogatásokra vonatkozóan nemrég elfogadott ideiglenes keretszabálya alapján hagyta jóvá. A cél a koronavírus-járvány miatt nehézségekkel küldő vállalkozások megsegítése.

Az Európai Bizottság országspecifikus ajánlásokat terjesztett elő, amelyek gazdaságpolitikai iránymutatást nyújtanak valamennyi uniós tagállamnak a koronavírus-járvány kapcsán, koncentrálva a legsürgetőbb kihívásokra és a fenntartható növekedés újraindítására.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség tájékoztatói a külkereskedelem szempontjából fontosabb országok aktuális gazdasági helyzetéről és az esetleges áruforgalmi korlátozásokról.