A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara 2024 májusában autószerelő mesterképzést indított, amely három hónap intenzív felkészülést követően sikeres mestervizsgával zárult.
A tanfolyamra jelentkező 13 fő támogatott képzésben vett részt, amihez a helyszínt a Veszprémi Szakképzési Centrum biztosította. A képzés és vizsga támogatásának mértéke 60% volt, amelyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium finanszírozott.
Az összesen 180 órás mestervizsga tanfolyam több részből állt, a mesterjelöltek először 40 órában pedagógiai módszertani ismereteket, majd 30 órában vállalkozásvezetési ismereteket tanultak.
Tekintve, hogy a támogatott képzés célja az iskola rendszerű képzésben a potenciális gyakorlati oktatók mesterré válásának elősegítése, nagyon fontos, hogy a leendő mesterek olyan pedagógiai eszközökkel és módszerekkel ismerkedjenek meg, amellyel könnyen át tudják adni tudásukat a jövő nemzedékének. Ezen kívül a vállalkozásvezetéshez szükséges ismeretek elsajátítása is kiemelt fontosságú, hiszen a vizsgázók többsége mesterré válását követően saját vállalkozást fog indítani, és a tanfolyam során ehhez kapnak naprakész jogi, marketing, valamint adó-TB-pénzügyi-számviteli információkat.
A pedagógiai és vállalkozásvezetési oktatást követően a tanfolyamon résztvevők egy 110 órás szakmai felkészítésen vettek részt, ahol kiváló szakoktatók segítségével tovább bővítették, tökéletesítették szakmai elméleti és gyakorlati tudásukat. Ennek helyszíne a VSZC Jendrassik-Venesz Technikum modern és jól felszerelt tanműhelye volt, ahol a mesterjelölteknek a sikeres felkészüléshez minden tárgyi feltétel a rendelkezésükre állt. A képzés során a jelölteknek a vizsgára bocsátás feltételeként egy vizsgamunkát is készíteniük kellett, ami lehetett egy meghatározott témakörből megírt mesterdolgozat, vagy egy oktatási célú szemléltető eszköz készítése.
A mestervizsgára a tanfolyam zárása után, 2024. augusztus 12-én és 13-án került sor. A 13 fő támogatott képzésben résztvevő jelentkező mellé csatlakozott még 2 fő, akik önálló felkészüléssel, önköltséges alapon jelentkeztek a vizsgára. A megmérettetés első napján a jelölteknek egy központi interaktív feladatsort kellett megoldani, ami az összes témakört magába foglalta, majd ezt követték a szóbeli vizsgák. A második napon a projektfeladat lebonyolítása történt, amelynek során a vizsgázók a szakmai gyakorlati felkészültségükről és tudásukról tettek tanúbizonyságot.
Elmondható, hogy a mestervizsgán felkészült, szakmájában jártas és azt magas színvonalon űző szakemberek vettek részt, akik mindannyian sikeresen teljesítették a mestervizsga követelményeit.
A mesterjelöltek szakmai elméleti felkészítője Mezőffy Zsolt, szakmai gyakorlati felkészítője pedig Stiglicz Csaba volt.
Gratulálunk a sikeres vizsgához!
A mesterképzés és vizsga az NFA-KA-KIM-6/2023/TK/22 közreműködői szerződés keretében valósult meg.