Üzemlátogatások a Dunántúlon

2019. május 06.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pályaorientációs tevékenységei keretében számos üzemlátogatást szervezett általános iskolai tanulók részére a Dunántúlon.

A Simonyi Zsigmond Ének-Zenei és Testnevelési Általános Iskola 7. osztálya a Szakmára Fel! szakmaismereti vetélkedőn elért eredménye alapján lehetőséget kapott arra, hogy ellátogasson április elején a győri Technics Playground Robotika központba.

Az élményközpont egy úgynevezett műszaki játszótér, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a pályaválasztás előtt álló diákok részére, hogy megfelelő képet alkothassanak a CNC-gépkezelő szakmáról, a robotprogramozásról, a hidraulikaszerelésről, valamint hogy megértsék, hogy készülnek a szerszámok, modellek. Az egész napos program során a diákok gyakorlatban is kipróbálhatták a CNC-gépkezelő és CAD-CAM informatikus szakmát, valamint lézergravírozhattak is.

A Csóthi Géza Általános Iskola 7. osztályos diákjai látogattak el az Opel Szentgotthárd Kft.-hez. A lehetőséget a tanulók szintén a Szakmára Fel! szakmaismereti vetélkedőn elért eredményeik alapján nyerték el. A részt vevő diákok és kísérő tanárok megtekinthették a Family1-es motorgyárat, a hengerfejgyárat, valamint a Flex motorgyárat.

• 2019-04 - Üzemlátogatások

A Veszprémi Báthory István Általános Iskola diákjai ismerkedtek meg közelebbről a központifűtés- és gázhálózat-rendszerszerelő szakmával. A program elején a tanulók egy átfogó tájékoztatást kaptak az E.ON Zrt. tevékenységéről, működéséről, valamint a cégnél folyó tanulóképzésről, ezután a részt vevő fiúk gyakorlatban is kipróbálhatták a szakmát a tanműhelyben, csövet vághattak, hajlíthattak vagy éppen forraszthattak össze.

A Szent Benedek Középiskola áprilisban rendezte meg pályaorientációs napját, amire általános iskolás, pályaválasztás előtt álló tanulók is meghívást kaptak. A Nagyvázsonyi Kinizsi Pál Általános Iskola 7. osztályos diákjai látogattak el az iskolába, ahol a közel 2 órás program keretében ismerkedhettek meg az iskolában tanulható szőlész-borász, cukrász és rendészeti szakmákkal. A tanulók betekinthettek a cukrász tanműhelybe, a borospincébe, ahol az iskola saját borait készítik, valamint egy rendészbemutatón is részt vettek.

A pápai Gróf Esterházy Kórház és Rendelőintézet az egészségügyi szakmák bemutatása és népszerűsítése érdekében pályaorientációs délelőttöt szervezett a pályaválasztás előtt álló diákok részére. A programon a Tarczy Lajos Általános Iskola és a Szent István Római Katolikus Általános Iskola 7. osztályos tanulói vettek részt.

A rendezvényen a diákok csoportokba rendeződve különböző állomásokon ismerkedhettek meg közelebbről a gyakorló ápoló szakmával, valamint az orvosi hivatással. A csoportok tagjai a különböző állomásokon megtanulhatták egy csontváz segítségével a főbb csontokat, megismerkedhettek az orrmandulaműtéten használt eszközökkel, gyakorolhatták az újraélesztést, elsajátíthattak néhány gyógytornagyakorlatot, megvizsgálhatták egy gép segítségével, milyen tiszta lesz a kezük kézmosás után, valamint a vérnyomásukat és a vércukrukat is megmérhették. A kórház dolgozói hasznos egészségügyi és táplálkozási tanácsokkal is ellátták a részt vevők tanulókat.

Az üzemlátogatások az NFA-KA-ITM-4/2018/TK/22 számú támogatási szerződés keretein belül valósultak meg.