Vizsgafelügyelők képzése és vizsgája

2021. szeptember 13.

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2021. augusztus 13-án és 27-én felkészítő fórumot és vizsgát szervezett a szakmai vizsgák ellenőrzési feladatokat ellátó tagjai részére.

Az új szakképzési rendszer, amely a 2020/2021-es tanévben indult útjára, számos változást hozott a magyar középfokú oktatásba. Átalakult az intézményi struktúra, megújult a szakmaszerkezet, valamint a vizsgáztatás rendszere is új értelmezést kapott.

A fórumokon e változásoknak az új típusú szakmai vizsgákhoz, vizsgáztatáshoz kapcsolódó, azokkal szorosabban összefüggő elemei kerültek bemutatásra. 105 vizsgafelügyelő vett részt a felkészítéseken, majd adott számot a tudásáról az előadások végén teszt formájában. Kötetlen beszélgetés során lehetőség volt a májusi vizsgáztatás során szerzett tapasztalatokat megbeszélni.

A felkészítő az NFA-KA-ITM-9/2020/TK/22 támogatási szerződés keretében valósult meg.